Чого насправді потребує ваша шкіра?

Прийшла осінь і всі навколо почали говорити про сухість шкіри. І це не дивно, адже опалювальний сезон і холодне повітря на вулиці не найкращим чином впливають на шкіру. Я, звичайно не експерт, але трошки начиталась за останні роки і спробую з вами поділитись накопиченими знаннями 🙂
Отже, яка насправді у вас шкіра? Суха чи зневоднена?Суха і зневоднена шкіра відрізняються тим, що сухій шкірі потрібні “жири”, а зневодненій – вода.
При цьому, суха шкіра може бути зневодненою, та і жирна теж. Насправді, саме жирна шкіра часто стає зневодненою, бо ми звикли мазюкати її підсушуючими кремами, які знищують природній жировий бар’єр, який захищає шкіру і утримує в ній вологу.
Чомусь ми звикли думати, що для зволоження шкіри потрібна вода. І вона дійсно дуже потрібна, але внутрішньо. Ефект від зовнішнього нанесення буде короткочасним. Тому всі креми на основі води насправді є не дуже ефективними саме в плані зволоження. Ну хіба якщо це якийсь крем з силіконами  🙄
То чого ж насправді потребує наша зневоднена шкіра? Шкірі потрібна рослинна олія! І не треба закочувати очі під лоба, спочатку вислухайте   прочитайте наступний абзац і подивіться на малюнок ( намалювала, як змогла, сорі).

20161107_220723-1
Шкіра складається з трьох шарів: епідерміс, дерма і гіподерма.
Нас цікавить епідерміс – зовнішній шар шкіри, по суті єдиний, на який ми можемо “впливати” зовнішньо. Епідерміс служить захисним шаром для шкіри. На його поверхні є гідро-ліпідна плівка (зелена і червона смужки на моєму мегамалюнку), яка захищає шкіру від проникнення шкідливих речовин, бактерій.
Далі ідуть кератиноцити (чорні прямокутнички), які містять в собі кератин і воду. Чим ближче кератиноцити знаходяться до поверхні шкіри – тим менша вони містять в собі води. Кератиноцити отримують воду з нижчого шару шкіри – дерми, яка містить кровоносні судини. Саме тому рівень зволоження нашої шкіри найбільше залежить від кількості води, яку ми споживаємо.
Але не лише.
Як я вже казала, цеглинки кератиноцитів втрачають вологу з наближенням до поверхні шкіри. Вона просто випаровується. Самі ж цеглинки з’єднані між собою таким собі “цементом” – ліпідним шаром. І саме якість цього ліпідного шару буде впливати на швидкість випаровування води зі шкіри.
Найкраще відновити ліпідний шар допоможуть саме рослинні олії. Адже вони чудово проникають крізь гідро-ліпідний бар’єр і чудово насичують шкіру жирними кислотами, антиоксидантами і вітамінами, значно покращуючи ліпідний шар.

Якщо ж взяти звичайний крем на основі води, то він не проникне в шкіру, якщо не містить жирів. Вода просто випарується з поверхні. В кращому випадку залишиться силікон, який просто створить плівку на поверхні і цим самим не даватиме воді випаровуватись зі шкіри, але не принесе ніякого живлення.

Звичайно, є креми, які містять рослинні олії, але я б радила почати зі звичайних олійок. БО ЦЕ ПРОСТІШЕ!

В наступному пості напишу детальніше про олійки за типом шкіри. А також, якщо когось цікавить, зможу підібрати список кремів з “жирним”складом 🙂

Примітка: я не експерт і не косметолог. Якщо ви шарите в цій темі і бачите, що я десь помилилась – виправляйте! 🙂

 • Мне интересно очень насчет кремов с жирным составом:) Вечная проблема – чтобы хорошо очистить и привести в порядок жирную кожу, приходится пользоваться агрессивными средствами. Потом она жирнеет еще сильнее и становится более тонкой. Чем поддерживать баланс влаги и вообще эффективно ухаживать?..

  • nataliapiskova

   можливо ви це сприймете як “штааа, вона здуріла!”, але я би радила і для жирної шкіри олійку. Насправді, чим більше ми висушуємо жирну шкіру, тим більше вона продукує жиру, бо жир – це захист. На щастя, є спосіб перехитрити шкіру – олія жожоба. Бона вважається “сухою” олією і дуже подібна до себуму (шкірного жиру) за своїм складом. Як би це дивно не звучало, але вона регулює виділення жиру при жирному типі шкіри і навіть може зменшити його виділення. спробуйте наносити олійку жожоба перед сном. на вологу шкіру і буквально 3-5 капель, попередньо розтерти в долонях і нанести, масажуючи.
   але знову ж таки, це буде більш як живнлення. ефект зволоження теж буде, але не значний. Для зволоження дуже круто поєднувати олійку жожоба з гідролатом (наприклад, лаванди) і гелем алое. Все змішати прямо в руці і масажними рухами нанести 🙂

   • Ой, спасибо большое, завтра же иду по магазинам:) А насчет жирности, это и так проверено, что чем более агрессивные средства, тем кожа больше защищается. Но и без очищения никак, поэтому и спросила, вы явно больше в теме:))) Так, масло жожоба и гидролат лаванды поняла, а гель алоэ – какой гель?

    • nataliapiskova

     для очищення можна використовувати теж олійку – як мінімум – для зняття макіяжу. всі міцелярки і т/д відпочивають) далі – звична вмивачка. заміст пересушуючого тоніку можна скористатись тим же гідролатом. ну а далі – живлення/зволоження, як я вже писала. Гель алое якісний у нас знайти дуже важко. Можна замовити з французького сайту aroma-zone. А гідролати і якісні олійки можна загуглити. або купити в магазині Melvita в оушен плазі ( якщо ви в Києві). Але ціни трохи кусючі) ще можна спробувати замовити все на feelunique 😉