Голубка. Вистава про “закулісне життя”

“Голубка” – це трагікомедія на 2 дії, за п’єсою Жана Ануя “Коломба” ( в перекладі з італійської “коломба” – голубка).
Це вистава про ілюзорне кохання, про театр, про закулісне життя акторів.

Тут є все: кохання і ненависть, пристарасть, поцілунки, солодка брехня і гірка правда, підступність, легковажність, наївність, довіра і зрада, маски, фальш, дволикість, щирість,  відвертість, тут є поцілунки, зізнання, є вульгарні пропозиції, передбачувані і не передбачувані відповіді. Є тут і відчай, і зневіра, байдужість, поряд з надією, вірою в каяття.

В центрі вистави – Жульєн (Дмитро Тубольцев)  та Коломба (Валерія Ходос).
Це молоде подружжя. Жульєн змушений іти на військову службу, і просить свою матір, знамениту актрису мадам Александру, приглянути за його дружиною і сином.
Він приходить до матері в театр – місце, яке він ненавидить, адже воно забрало в нього матір, дитинство. Він пов”язує театр з розпустою, дволикістю, фальшем та лицемірством. Коломба у всьому підтримує чоловіка…

Проходить деякий час, Коломба освоюється в театрі, їй навіть вдається отримати маленьку роль. Вона стає музою всіх чоловіків, які працюють в цьому театрі. І тут Коломба змінюється, точніше, змінюються її пріоритети, її цінності.
Театр дає їй все, про що вона колись лише мріяла – коштовності, дороге вбрання, увагу чоловіків, славу, гроші. За цим всим вона забуває про чоловіка, про сина.

Коли Жульєн повертається в Париж, він вже не впізнає своєї дружини, вона стала зовсім іншою, від колишньої Коломби в ній не лишилось нічого.
Він ще якось намагається все виправити, ставить запитання і сам шуає на них відповідей, і знаходить.
Ми чуємо постріл і… переносимось на початок…в той час, коли молода квіткарка Коломба і музикант Жульєн знайомляться…
Це ніби підтвердження того, що в кохання немає кінця.

Вистава  дуже емоційна, дівчат вона точно не залишить байдужими, тому, якщо підете, варто взяти з собою носовички 😉

П.с. коли ми були на цій виставі, роль мадам Александри грала Заслужена артистка України Ірина Кравченко, вона мені дуже сподобалась, але я б хотіла побачити Тамару Яценко. Сподіваюсь, ще потраплю на виставу з нею 🙂

Також дуже крутою була Валерія Ходос ( в ролі Коломби), з перших хвилин мене вразило її мовлення, дикція, голос. Я то знаю, що в усіх акторів це все відпрацьовується роками, але от тут чомусь дуже вразило, аж до мурашок на шкірі.