Рассул. Або найкраща глина ever.

 

Моя шкіра ніколи мене не радує, а особливо – після відпусток, коли я не можу регулярно робити маски і калапецяти на неї креми, примочки і т.д. От і зараз, повернувшись з Литви, я в пічалі. На щоках з’явилась купа запалень, забиті і широкі пори, пігментні плями (найбільша проблема) – пооовна пічаль.

Але є один магічний засіб, який допомагає миттєво очистити і освіжити шкіру – це глина рассул (гассул, rhassoul). Звісно, одразу шкіра ідеальною не стає, але її вигляд значно покращується.

Рассул – марокканська вулканічна глина. Її здавна використовували в косметології для догляду за волоссям, обличчям та тілом. Я використовую її лише для обличчя, бо в мене її мало і для решти я її жму 🙂 З рассулу можна робити маски, а можна просто вмиватись (при контакті з водою вона милиться).
Я і маски роблю, і вмиваюсь. Зазвичай просто розвожу 1ст.л. глини водичкою (не з крана)або зеленим чаєм (можна використовувати різні відвари за типом шкіри чи гідролати), але зараз маю проблеми з пігментацією, тому додаю ще 2 каплі ефірної олії розмарину. Хто користуватиметься рассулом вперше, недодавайте ефірні олії, глина сама по собі дуже сильна. І почервоніння після маски – це нормально. Воно швидко сходить.
Тримати таку маску треба 15-20хв. Але я тримаю інколи і по 40хв, від того моїй шкірі тільки краще. Єдине – не давайте глині підсохнути. Я постійно збризкую обличчя термальною водою, коли відчуваю, що маска підсихає. Взагалі, французькі косметологи не радять підсушувати глиняні маски на обличчі, бо вони абсорбують зі шкіри не тільки каку всіляку, а і воду. В нас я такої інформації не знайшла. Тому хз вірити їм чи ні. Але я спробувала не підсушувати і тепер завжди так роблю, бо після такого застосування глини я не відчуваю стягнутості обличчя.
Ну і фото пички до і після (не для вразливих)

image

Купити рассул можна на сайті aroma-zone